Náš imunitní systém nás chrání a pomáhá bojovat proti nemocem. Mikroorganismy a viry jsou všude. Přemýšleli jste někdy o tom, kolik jich je na dveřích, které jste právě otevřeli? Mnoho mikrobů a virů může způsobit onemocnění a nazývá se patogeny .
.
"Jak zvýšit imunitu?" Otázka, na kterou se lidé ptají, zejména během chřipkového období a chladnějších měsíců, kdy se zdá, že každý, bojuje s nějakou formou nachlazení či jiné nemoci.

Silný imunitní systém snáz bojuje proti patogenům a útočníkům, ale pokud nás vyčerpá strava chudá na živiny, stresové přetížení nebo nedostatek kvalitního spánku, naše šance na nemoc se zvyšují. Naštěstí svoji imunitu můžete podpořit. 


Sídlo vaší imunity je ve střevech

80 % vašeho imunitního systému je uloženo ve střevech. To je důvod, proč je pro ochranu vašeho imunitního systému důležité udržovat rovnováhu v trávicím traktu. Rovnováha střevní mikrobioty je zajištěna, pokud je střevo osídleno těmi správnými mikroorganismy v náležitém poměru. Právě pravidelné užívání probiotik například v podobě doplňků  je jedním ze způsobů, jak udržovat střeva  v pořádku.

Co jsou probiotika?

Probiotika jsou definována jako „živé mikroorganizmy, které pokud jsou podány ve správném množství příznivě ovlivňují zdraví člověka. Jako probiotické kultury jsou obvykle používány bakterie, které přirozeně obývají lidský trávicí trakt.

Probiotika BioGaia® s vitaminem D

Přípravky BioGaia® Protectis® obsahují unikátní kombinaci probiotického kmene L. reuteri Protectis® a vitaminu D, která udržuje střevní mikrobiotu v rovnováze a zároveň podporuje vaši imunitu.

L. REUTERI PROTECTIS® je jedním z nejlépe prozkoumaných probiotických kmenů a jeho bezpečnost byla prokázána ve více než 150 klinických studií u všech věkových skupin.
VITAMIN D Vitamin D je nepostradatelný pro silnou imunitu. Tvoří se v kůži při pobytu na slunci. V chladných měsících je slunce slabé na to, aby jej vytvořilo dostatek. Proto je vhodné vitamin D doplňovat. 

Vitamin D a jeho role v imunitním systému

Vitamin D hraje zásadní roli v mnoha funkcích vašeho těla, včetně imunitní funkce. Váš imunitní systém je první obrannou linií vašeho těla před infekcí a chorobami, takže je důležité zajistit, aby u vás nedošlo k nízké hladině vitaminu D. Věděli jste, že hladinu vitaminu D si můžete zvýšit pomocí určitých potravin a doplňky stravy?

Podpořte imunitu celé rodiny

Posílení imunitního systému je jednou z nejlepších věcí, kterou můžete dělat celý život, protože je to klíčová obrana vašeho těla v boji s viry. Pokud je imunitní systém silný, máte větší šanci, že neonemocníte. Klíčovým prvkem je vitamin D, který je pro imunitu důležitý.    

Testujeme pro vás

BioGaia® pro celou rodinu

Zajištění dostatečného množství vitaminu D může pomoci imunitní reakci organismu a zlepšit schopnost vašeho těla bojovat s nemocemi.
Imunitní systém se věkem mění, proto má kojenec, dítě i dospělý různé potřeby výživy a posílení organismu. BioGaia® nabízí něco pro každého člena rodiny!  

Všechny produkty BioGaia® Protectis®

BioGaia® Protectis®
probiotické tablety s vitaminem D

✓pro podporu imunity
✓pro děti od 12 let a dospělé
✓vhodné v těhotenství a při kojení
✓20 μg vitaminu D3 v 1 tabletě

BioGaia® Protectis®
probiotické kapky s vitaminem D

✓pro podporu imunity
✓pro děti od 2. týdne života
✓při kojeneckých kolikách
✓10 µg vitaminu D3 v 5 kapkách

BioGaia® Protectis® probiotické tablety 

✓pro období těhotenství
✓pro děti od 3 let a dospělé
✓vhodné při a po ATB léčbě  

BioGaia® Protectis® probiotické kapky


✓při kojeneckých kolikách
✓pro děti od narození
✓pro děti po císařském řezu